Sık Sorulan Sorular

- CENTURY 21 HAKKINDA

Amerika'da 1971 yılında kurulmuş olan Century 21 Emlak Bayilik Sistemi, Dünya’da kurumsal satışında lider ve aynı zamanda alanında dünyanın en yaygın ve tanınmış franchising markasıdır.

Kapsamlı eğitim, yönetim, iş idaresi ve pazarlama gibi konulardaki destekleriyle dünyada 78 ülkede, 6.900'ü aşkın bağımsız ofis ve 101.000 den fazla danışman kapasitesine sahiptir. E-pazarlama alanında lider olarak bilinmekte olup pek çok ödüle layık görülmüştür.

Century 21, 2014 yılında bağımsız araştırma şirketi tarafından yapılan çalışmaya göre yeniden Dünya da en çok bilinen Emlak Bayilik Sistemi Markası seçilmiştir. Bu pozisyonunu 1999 yılından beri korumaktadır.

Century 21 Türkiye 2001 yılından beri Türkiye’de faaliyet göstermekte olup 20 Milyon TL lik sermayesi ile sektörün en güçlü sermayeye sahip firmasıdır.Corvus Perpetual Fund’a bağlı olarak faaliyet gösteren Century 21 Türkiye, ülkemizde Corvus Grubu tarafından temsil edilmektedir.

Türkiye'de Century 21 markası gayrimenkul alım, satım, kiralama ile birlikte sektöre getirdiği hizmetlerle çok farklı bir konum elde etmenin yanında sektörün gelişmesininde öncüsü olmuştur.

- CENTURY 21 FRANCHİSE OFİSİ OLMAK BANA NE KAZANDIRIR?

Ülkemizde emlak danışmanları aracılığıyla satılan gayrimenkul sayısı her geçen gün yükselmektedir. Emlak danışmanları arasında rekabet kızıştıkça ve müşterilerden gelen şikayetler arttıkça da markalı emlak danışmanlarının önemi artmaktadır.

Marka dendiğinde ilk akla gelen şey standardizasyondur. Yani aynı hizmeti her yerde aynı fiyata, aynı kalitede alabilmek. Standardını bildiğiniz bir şeye güvenirsiniz, en azından ne kadar güvenebileceğinizi bilirsiniz. Elbette hizmet sektöründe standardizasyon kolay bir şey değildir, Danışmanın kendi kişisel özellikleri hizmetin kalitesinde en önemli rolü oynar. Yine de markalı bir zincirin altına giren broker ve danışman, işi hakkıyla uzun süreli ve doğru yapmayı amaç edinmiş kimse olduğunu herkese göstermiş olur. Markanın getirdiği sinerjiyle işleri kolaylaşır, satış daha kolay hale gelir.
Emlak sahipleri, anlaşma yapmak için markalı ofisleri tercih eder. Alıcılar da markalı ofislere daha çok güven duyarlar.
Mesleğe başlamak isteyen danışmanlar da markalı ofisleri tercih ederler. Markalı ofisler herkes için bir güven unsurudur. Özellikle de sektörde pek çok yanıltıcı, kuşkulu bilginin dolaştığını düşünürsek.

CENTURY 21 TÜRKİYE Desteği ile;

  • - Daha önce denenmiş, başarısı kanıtlanmış ve dünyaca tanınmış bir markanın size getirmiş olduğu sinerjiden yararlanırsınız
  • - CENTURY 21 markasının sağladığı güvenle yarattığı müşteri kitlesi ile iş yapma olanağı bulursunuz
  • - CENTURY 21’in tüm dünyada verilen profesyonel eğitim programlarından yararlananırsınız
  • - CENTURY 21 sistemi ile ortak hareket etmek, karşılaşabileceğiniz risk ve işletmecilik sorunlarını minimize etmenize yardımcı olur
  • - Mali, hukuki ve IT konularında CENTURY 21 Türkiye’den ücretsiz danışmanlık desteği alırsınız
  • - Büyük bir zincirin parçası olarak portföy veya müşteri paylaşımını güven içinde yaparsınız


- YURTDIŞINDAKİ GAYRİMENKULÜN SATIŞ/KİRALAMA İŞİNE ARACILIK EDEBİLİRMİYİZ?

CENTURY 21’in faaliyette olduğu tüm ülkelerdeki ofislerle ortak çalışma yapabilir, yönlendirme yaparak satış kiralama işlemlerine aracılık edebilirsiniz. http://www.century21global.com/tr/ web sitesine üye olup giriş yapma hakkını elde eder ve kendinizi tüm Dünya'ya açarsınız

- CENTURY 21 BANA PORTFÖY BULMAMDA YARDIMCI OLUYOR MU?

Şirket merkezimize basvuran gayrimenkulunu satmak/kiralamak isteyen müsterilerin bilgileri en yakın CENTURY 21 ofislerine yönlendirilmektedir. Bunun yanında sistemdeki tüm CENTURY 21 ofislerinin portföyleri paylaşıma açık oldugundan, tüm ofislerimiz birbirlerinin portföylerini müsterilerine sunabilmektedir

- CENTURY 21 FRANCHİSE GİRİŞ BEDELİ NEDİR?

Franchise giriş bedeli bölgelere göre değişiklik arzetmektedir. Lütfen öncelikle müracaat ederek kendinizi tanıtınız.

- İLK GİRİŞ BEDELİNİN DIŞINDA BİR ÖDEME YAPMAM GEREKİYOR MU?

İlk giriş bedeli dışında tüm gelirlerinizin % 8 ini bize aylık ödemeler (royality) olarak ödersiniz. Ayrıca teknoloji desteği, mecburi eğitim ve toplantıların masraflarına da katılırsınız.

- YAPTIĞIM YATIRIMIN GERİ DÖNÜŞÜNÜ NE KADAR ZAMANDA ALABİLİRİM?

Gayrımenkul danışmanlığı, ilk yatırım maliyeti düşük olan, ancak hemen hızlı gelirler üretmenin zor olduğu oldukça uzun soluklu bir meslektir. Bu işe soyunan kişiler 1-3 yıl içinde başarılı olmayı hedeflemeliler.

- FRANCHİSE SÖZLESMESİ KAÇ YILLIK YAPILIYOR?

Sözlesme süresi 5 yıldır. Süre sonunda karşılıklı mütabakat ile sözleşme uzatılır.

- HANGİ BÖLGELERDE OFİS AÇABİLİRİM?

Mevcut ofislerimizin yakın alanına girmeyen her bölgede ofis açabilmeniz mümkündür. Lokasyon, karşılıklı görüşmelerimiz ile tespit edilmektedir.

- HER İSTEYENE OFİS AÇMA HAKKI VERİYORMUSUNUZ?

Hayır. Geçmiş tecrübeleriniz, işe bakış açınız, uzun vadede başarılı olabilme potansiyeliniz bizim için çok önemlidir.

- OFİS KONUSUNDA KRİTERLERİNİZ VAR MI?

Kolay ulaşılabilen bir yerde minimum 90 m2, düz ayak giriş veya birinci, ikinci kat seviyesinde ofis alanlarını tercih ederiz. Ayrıca CENTURY 21 kurumsal kimlik standartlarına uygun olarak giydirilmesi, girişte bir karşılama bankosu, bekleme bölümü, danışmanlar için çalışma alanı, toplantı salonu gibi ortak kullanım alanlarının olması gerekmektedir.

- EGİTİM VERİLİYOR MU?

Gereken her türlü eğitim, Century 21 Kişisel Gelişim ve Eğitim Akademisi tarafından verilir.
Eğitim, bireyin davranışlarında gerekli olan değişimi kendi arzusu ile oluşturma sürecidir.
Hizmet sektörünün dinamiklerinin en yoğun yaşandığı, kıran kırana rekabet sartlarının içinde yer alan emlak danısmanlığı sektöründe standartlar ilişki yönetimi ve bilgi üzerine kurulur. Iliski yönetimi ve bilgi, gayrimenkul sektörünün olmazsa olmaz iki koşuludur.
Hiçbir eğitim kendi başına bir bireyin basarılı olmasını saglayamaz, ancak basarıya ulaşabilecek kişileri önemli bilgiler ile donatır, bilinçlendirir, yönlendirir ve farkındalık saglar.
Century 21 Türkiye zinciri çatısı altında çalısma kararı almıs her danısman veya broker, minimum egitimleri tamamlayıp Century 21 Danısmanlık – Broker Sertifikalarını alırlar