SIK SORULAN SORULAR

Merak ettiğiniz tüm konularla ilgili başlıkları inceleyin.

CENTURY 21 HAKKINDA

Amerika'da 1971 yılında kurulmuş olan Century 21 Emlak Bayilik Sistemi, Dünya’da kurumsal satışında lider ve aynı zamanda alanında dünyanın en yaygın ve tanınmış franchising markasıdır.

Kapsamlı eğitim, yönetim, iş idaresi ve pazarlama gibi konulardaki destekleriyle dünyada 78 ülkede, 6.900'ü aşkın bağımsız ofis ve 101.000 den fazla danışman kapasitesine sahiptir. E-pazarlama alanında lider olarak bilinmekte olup pek çok ödüle layık görülmüştür.

Century 21, 2014 yılında bağımsız araştırma şirketi tarafından yapılan çalışmaya göre yeniden Dünya da en çok bilinen Emlak Bayilik Sistemi Markası seçilmiştir. Bu pozisyonunu 1999 yılından beri korumaktadır.

Century 21 Türkiye 2001 yılından beri Türkiye’de faaliyet göstermekte olup 20 Milyon TL lik sermayesi ile sektörün en güçlü sermayeye sahip firmasıdır.Corvus Perpetual Fund’a bağlı olarak faaliyet gösteren Century 21 Türkiye, ülkemizde Corvus Grubu tarafından temsil edilmektedir.

Türkiye'de Century 21 markası gayrimenkul alım, satım, kiralama ile birlikte sektöre getirdiği hizmetlerle çok farklı bir konum elde etmenin yanında sektörün gelişmesininde öncüsü olmuştur.

CENTURY 21 FRANCHISE OFİSİ OLMAK BANA NE KAZANDIRIR?

Ülkemizde emlak danışmanları aracılığıyla satılan gayrimenkul sayısı her geçen gün yükselmektedir. Emlak danışmanları arasında rekabet kızıştıkça ve müşterilerden gelen şikayetler arttıkça da markalı emlak danışmanlarının önemi artmaktadır.

Marka dendiğinde ilk akla gelen şey standardizasyondur. Yani aynı hizmeti her yerde aynı fiyata, aynı kalitede alabilmek. Standardını bildiğiniz bir şeye güvenirsiniz, en azından ne kadar güvenebileceğinizi bilirsiniz. Elbette hizmet sektöründe standardizasyon kolay bir şey değildir, Danışmanın kendi kişisel özellikleri hizmetin kalitesinde en önemli rolü oynar. Yine de markalı bir zincirin altına giren broker ve danışman, işi hakkıyla uzun süreli ve doğru yapmayı amaç edinmiş kimse olduğunu herkese göstermiş olur. Markanın getirdiği sinerjiyle işleri kolaylaşır, satış daha kolay hale gelir.
Emlak sahipleri, anlaşma yapmak için markalı ofisleri tercih eder. Alıcılar da markalı ofislere daha çok güven duyarlar.
Mesleğe başlamak isteyen danışmanlar da markalı ofisleri tercih ederler. Markalı ofisler herkes için bir güven unsurudur. Özellikle de sektörde pek çok yanıltıcı, kuşkulu bilginin dolaştığını düşünürsek.

CENTURY 21 TÜRKİYE Desteği ile;

  • Daha önce denenmiş, başarısı kanıtlanmış ve dünyaca tanınmış bir markanın size getirmiş olduğu sinerjiden yararlanırsınız
  • CENTURY 21 markasının sağladığı güvenle yarattığı müşteri kitlesi ile iş yapma olanağı bulursunuz
  • CENTURY 21’in tüm dünyada verilen profesyonel eğitim programlarından yararlananırsınız
  • CENTURY 21 sistemi ile ortak hareket etmek, karşılaşabileceğiniz risk ve işletmecilik sorunlarını minimize etmenize yardımcı olur
  • Mali, hukuki ve IT konularında CENTURY 21 Türkiye’den ücretsiz danışmanlık desteği alırsınız
  • Büyük bir zincirin parçası olarak portföy veya müşteri paylaşımını güven içinde yaparsınız

YURTDIŞINDA GAYRİMENKUL SATIŞ / KİRALAMA İŞİNE ARACILIK EDEBİLİR MİYİZ?

CENTURY 21’in faaliyette olduğu tüm ülkelerdeki ofislerle ortak çalışma yapabilir, yönlendirme yaparak satış kiralama işlemlerine aracılık edebilirsiniz. http://www.century21global.com/tr/ web sitesine üye olup giriş yapma hakkını elde ederek tüm Dünya'ya açılma fırsatı yakalayabilirsiniz.

CENTURY 21 BANA PORTFÖY BULMAMDA YARDIMCI OLUR MU?

Şirket merkezimize başvuran gayrimenkülünü satmak/kiralamak isteyen müşterilerin bilgileri en yakın CENTURY 21 ofislerine yönlendirilmektedir. Bunun yanında sistemdeki tüm CENTURY 21 ofislerinin portföyleri paylaşıma açık olduğundan, tüm ofislerimiz birbirlerinin portföylerini müşterilerine sunabilmektedir.

CENTURY 21 FRANCHİSE GİRİŞ BEDELİ NEDİR?

Franchise giriş bedeli bölgelere göre değişiklik arzetmektedir. Lütfen müracaat ederek detaylı bilgi talep ediniz.

İLK GİRİŞ BEDELİNİN DIŞINDA BİR ÖDEME YAPMAM GEREKİYOR MU?

Katılım bedeli dışında tüm gelirlerinizin %8'ini bize aylık ödemeler (Royality) olarak ödemekle yükümlüsünüz. Ayrıca teknoloji desteği, mecburi eğitimler ve toplantıların masraflarına da katılmanız gerekmektedir.

YAPTIĞIM YATIRIMIN GERİ DÖNÜŞÜNÜ NE KADAR ZAMANDA ALABİLİRİM?

Gayrımenkül danışmanlığı, ilk yatırım maliyeti düşük olan, ancak hemen hızlı gelirler üretmenin zor olduğu uzun soluklu bir meslektir. Bu işe yatırım yapan girişimciler 1-3 yıl içerisinde başarılı olmayı hedeflemeliler.

FRANCHISE SÖZLEŞMESİ KAÇ YILLIK YAPILIYOR?

Sözlesme süresi minimum 5 yıldır. Süre sonunda karşılıklı mütabakat ile sözleşme uzatılmaktadır.

HANGİ BÖLGELERDE OFİS AÇABİLİRİM?

Mevcut ofislerimizin yakın alanına girmeyen her bölgede ofis açabilmeniz mümkündür. Lokasyon, karşılıklı görüşmelerimiz ile tespit edilmektedir.

HER İSTEYENE OFİS AÇMA HAKKI VERİYOR MUSUNUZ?

Hayır. Geçmiş tecrübeleriniz, işe bakış açınız, uzun vadede başarılı olabilme potansiyeliniz Century 21 için oldukça önemlidir.

OFİS KONUSUNDA KRİTERLERİNİZ VAR MI?

Kolay ulaşılabilen bir yerde minimum 90 m², düz ayak giriş veya birinci, ikinci kat seviyesinde ofis alanlarını tercih ederiz. Ayrıca CENTURY 21 kurumsal kimlik standartlarına uygun olarak giydirilmesi, girişte bir karşılama bankosu, bekleme bölümü, danışmanlar için çalışma alanı, toplantı salonu gibi ortak kullanım alanlarının olması gerekmektedir.

EĞİTİM VERİLİYOR MU?

Gereken her türlü eğitim, Century 21 Kişisel Gelişim ve Eğitim Akademisi tarafından verilir.
Eğitim, bireyin davranışlarında gerekli olan değişimi kendi arzusu ile oluşturma sürecidir.
Hizmet sektörünün dinamiklerinin en yoğun yaşandığı, kıran kırana rekabet şartlarının içinde yer alan emlak danışmanlığı sektöründe standartlar ilişki yönetimi ve bilgi üzerine kurulur. Ilişki yönetimi ve bilgi, gayrimenkul sektörünün olmazsa olmaz iki koşuludur.
Hiçbir eğitim kendi başına bir bireyin basarılı olmasını sağlayamaz, ancak başarıya ulaşabilecek kişileri önemli bilgiler ile donatır, bilinçlendirir, yönlendirir ve farkındalık sağlar.
Century 21 Türkiye zinciri çatısı altında çalışma kararı almış her danışman veya broker, minimum eğitimleri tamamlayıp Century 21 Danışmanlık – Broker Sertifikalarını kazanırlar.